Haber

ÂLA Partili Oktay Vural’dan ittifak mesajı

Yerel seçimler yolunda CHP ile olası ittifak görüşmelerini değerlendiren ÂLÂ Partisi Siyasi İşler Lideri Oktay Vural, şunları söyledi: “İttifaklara ne mecburuz ne de mahkumuz” söz konusu. Vural, sıkıntıların tahlil yeri olarak da genel seçimlere işaret etti.

İYİ Parti Siyasi İşler Lideri Oktay Vural, son dönemde yaşanan siyasi tartışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

“İTTİFAKLARA İHTİYACIMIZ YA DA HUTLUYUZ”

Yerel seçimler öncesi “İttifak olacak mı”sorusunu yanıtlayan Vural, “İttifaklara ne mecburuz ne de mahkumuz. Böyle bir mecburiyeti reddediyoruz. Bunu yapmazsan bu kazanır, bu kazanır, bu kaybeder. Biz sadece millete mecburuz. Biz bunu yapacak durumda değiliz. irademizi kimseye teslim etmeyiz. Cumhuriyetin 100. yılında irademizi ipotek etmeyeceğiz. İYİ Parti değerini ispatlamıştır. Partidir. Hedefleri ve ilkeleri vardır. Başkaları araçsallaştıramaz.”söz konusu.

“KİMSEYE KAYBETMEK GİBİ ENDİŞELENMİYORUZ”

İYİ Parti’den Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bizim birileri kazansın kaybetsin diye bir derdimiz yok. Biz kazanmak istiyoruz, milletimiz kazansın istiyoruz. İYİ Parti ‘İttifakta olacak mısın olmayacak mısın?’ Böyle değerlendirmek haksızlık olur. Varsayımsal ittifak modeli ekseninde kendimizi geleceğe ne mecbur ne de mahkum hissediyoruz.”

“İTTİFAK ARAMIYORUZ”

“Ne bir ittifak teklifimiz var ne de bir görevimiz”Vural, sözlerini şöyle sürdürdü: “Ama yerel işbirlikleri olabilir. İYİ Parti, toplumsal çoğunluğa ulaşmak için vatandaşlarla buluşmaya kararlı. İşbirliği bundan sonraki mesele. Siyasi çıkarlarımızı maksimize etmeye çalışmıyoruz.”dedi.

“GENEL SEÇİMLERİN YERİ ÇÖZÜLDÜ”

Türkiye’nin sorunlarının çözümü için genel seçimlere gidileceğine işaret eden Oktay Vural, şöyle konuştu: “Yerel seçimlerin siyasi bir sonucu yoktur” dedi. Vural, “Biz hükümetin muhalefet partisiyiz.söz konusu.

Vural, “Türkiye’yi yönetmeye talip olmayan siyasetin amacı yok demektir. Max Weber ‘Partilerin amacı iktidar olmaktır’ diyor. İktidarı hedeflemeyen bir parti bunu düşünmelidir.”ifadelerini kullandı.

“HDP’Lİ OLAMIYORUZ”

HDP’nin dahil olduğu bir ittifakta yer almayacaklarını belirten Vural, şöyle konuştu: “HDP ile başarısız olmayacağız. HDP ile işbirliği algısının bedelini gördük. Seçim döneminde HDP’ye yönelik haksız saldırılara teşkilatlarımız maruz kaldı”söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu