Haber

Antalya’da Atatürk Anıtı’na Saldıran Tarık Bilen Tutuklandı

Antalya’nın Kepez ilçesindeki okulun bahçesinde bulunan Atatürk büstü, yakışıksız bir atağa uğramıştı. Bugün ise Atatürk büstünü kıran Tarık Bilen, tutuklandı. Tarık Bilen’in, savcılıktaki sözünde, “Önce büstle dertleştim. Daha sonra hoşuma gitmedi, kırdım” dediği öğrenildi.

Büstün yerine yenisi konuldu

Olay, evvelki gece Kanal Mahallesi’ndeki Alaeddin Keykubat Ortaokulu’nda meydana geldi. Okul bahçesine giren kişi, Atatürk büstünü boyun kısmından kırdı.

Baş kısmına da hasar verildiği görülen büst, olay yerinde bırakıldı. Vazifeliler, sabah gelip büstü görünce durumu polise bildirdi.

İhbarla okula gelen takımlar, kamera imajlarını inceledi. Büstün yerine yenisi konulurken, polis de inceleme için öbür kesimleri emniyete götürdü.

‘Önce büstle dertleştim. Daha sonra hoşuma gitmedi, kırdım’

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturmada; nöbetçi Cumhuriyet savcısı tarafından okul müdürünün tabirinin alınması, görgü tespit tutanağı düzenlenmesi ve isimli tahkikat yapılması tarafında talimat verildi. İncelemeler sonucu büstü Tarık Bilen’in kırdığı belirlendi. Bilen, yakalanıp, gözaltına alındı.

Emniyetteki süreçlerinin akabinde adliyeye sevk edilen Tarık Bilen’in, savcılıktaki tabirinde, “Önce büstle dertleştim. Daha sonra hoşuma gitmedi, kırdım” dediği belirtildi.

İfadesi sonrası sulh ceza hakimliğine çıkarılan Tarık Bilen, ‘Atatürk aleyhine işlenen suçlar’ kapsamında tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu