Ekonomi

Bakan Kurum: 25 günde 100’den fazla projenin temelini attık

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, İstanbul Maltepe’de önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Kurum’un açıklamaları şöyle:

“Maltepeli kardeşlerimizle kampanyamıza yoğun ilgi göstermeye devam ediyoruz. Söz size, söz buradaki kardeşlerimize, söz Maltepe’ye, söz İstanbul’a. Riskli yapı kalmayana kadar elimizden geleni yapacağız. bu şehirde kaldı.

Milletvekili adayı olmamızın üzerinden 25 gün geçti. Maltepe’den Bağcılar’a, Kağıthane’den Şile’ye 39 ilçemizde milyarlarca liralık 100’den fazla projenin temelini sadece 25 günde attık.

‘İSTANBUL’LU 100 BİN KARDEŞİMİZİN HAYATINI DEĞİŞTİRECEK KARARLAR ALDIK’

Bu süreçte 100’den fazla yatırım yaptık. Bu 25 günde yüzbinlerce İstanbullu kardeşimizin hayatını değiştirecek kararlar aldık. Onbinlerce vatandaşımızın tapu sorunları da dahil olmak üzere malları ile ilgili yüzlerce sorunu çözdük, dertlerini birer birer milletimize teslim ettik. Beykoz örneğini vereyim. Beykoz’da neredeyse Beykoz’un tamamında imar sorunu, mülkiyet sorunu vardı. Şu anda Bakanlığımızın mülkiyet ve imarla ilgili tek bir sorunu yok. Bu hafta hepsini askıya alıyoruz.

‘SÖZ VERİRSEK SÖZÜMÜZÜ TUTARIZ’

Muzlarla Maltepe’ye geldik. Bunu hızlı bir şekilde yapacağız. Bizim sözlerimiz muhalefetin sözlerine benzemez. Konuşursak sözümüzü tutarız.

Esenkent bloklarımız vardı. Oraya gittik ve bugün temellerini atıyoruz. 38 bin metrekare alana yayılan projede 16 blokta 431 konutu temin ederek inşallah 2024 yılında Maltepeli kardeşlerimize teslim ediyoruz. Evlerimiz hayırlı olsun.

‘BİZİ ARAYAN ADIYAMAN’DA KAHRAMANMARAŞ’TA BULUYOR’

Kartal’da bina çöktü, biz oradaydık, Kağıthane’de istinat duvarı çöktü, biz oradaydık. Bizi arayanlar Adıyaman, Kahramanmaraş, Gaziantep yollarında buluyor. Oradaki afetzede kardeşlerimizin yanına kentsel dönüşüm projesi veya millet bahçesi yaparken buluyor.

‘Temelini attığımız metroları bile bitiremediler’

Temelini attığımız, temelini attığımız metroları bile bitiremediler, maliyeleri hazır, mazereti yok, bitiremediler. Bu süreçte köprüler, otoyollar, şehir hastaneleri, havalimanları, okullar, parklar, sosyal konutlar, kentsel dönüşüm konutları ve yerli teknolojimizle milyonlarca yeni konutu ülkemize kazandırdık.”

habercal.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu