Haber

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut artan enflasyon ve zamlara tepkili

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, AKP iktidarının halka açlığı ve yoksulluğu dayattığını, kabinenin açıklandığını ancak yeni haftanın zam yağmuruyla başladığını belirtti. Barut, “Çekin kirli ellerinizi cebimizden. Bir düşünün. Zamlar bir an önce geri alınsın, maaşı, maaşı eriyip giden insanımızın kaybı bir an önce olsun. Herkesin geliri insanca yaşama düzeyine insin.”

CHP Adana Milletvekili Ayhan Barut, artan enflasyona ve fahiş zamlara bugün paylaştığı bir görüntüyle tepki gösterdi. Barut’un açıklaması şöyle:

“ENFLASYON VE DÖVİZ YÜKSELİŞİ”

“AKP hükümeti ve benim hükümetim, tek adam rejimi, halkımıza adeta açlık, yoksulluk, işsizlik ve sefalet dayatıyor. Kabine açıklandı, yeni haftaya zam yağmuruyla uyandık. Pembe boya” Hükümete bağlı TÜİK resmi enflasyonu yıllık yüzde 39,56 olarak açıklarken, bağımsız kuruluşlar 109’un verilerini paylaştı. Dolar 21 lirayı, euro 22 lirayı geçti, altının fiyatı fırladı.

“TEK ADAM REJİMİ SON BEŞ YILDA HALKIN Sofrasından Ekmeği Çaldı, HALKIMIZIN EKMEĞİNİ YEDİ”

Enflasyon, açlık, yoksulluk, artış, sefalet demektir. Döviz kurundaki her artış ülkemizin iç ve dış borcunu fahiş bir şekilde artırmaktadır. Üreten, ihraç eden bir Türkiye yerine dışa bağımlı, ithalatçı AKP iktidarı sayesinde iğneden ipliğe her şeyde zam var ve gelmeye de devam edecek. Yiğit’in kuru soğana ihtiyacı vardı, tarım devriminin yaşandığı ülkemizde, beceriksiz AKP iktidarı halkı, esnafı, sanayiciyi, çiftçiyi adeta bitirdi. Son beş yılda tek adam rejimi, halkın sofrasından ekmeğini çalıp halkımızın rızkını yedi. Pis ellerini cebimizden çek artık. Şimdi bir düşün. Ani artışları geri alın. Maaşları ve fiyatları eriyen insanımızın zararını telafi edin. Emeklisinden işçisine, memurundan çiftçisine herkesin geliri insanca bir yaşam düzeyine indirilsin.

Kaynak: ANKA / Siyaset

puturge-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu