Haber

“Girdap” operasyonu kapsamında Erzurum’da yakalanan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı

Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Hatalarla Çaba (KOM) Başkanlığı uyumunda 50 vilayette, nitelikli dolandırıcılık ve mali kabahat kümelerine yönelik başlatılan “Girdap” isimli operasyon kapsamında Erzurum’da gözaltına alınan 7 şüpheliden 3’ü tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü takımları tarafından, 3 gün evvel tefecilik cürmüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki süreçleri tamamlandı.

Sağlık denetiminden geçirilen zanlılar Cüneyt A, Bayram A, Mehmet A, Yasin S, Mehmet Emin B, Mustafa A. ve Pınar K, güvenlik tedbirleri altında Erzurum Adalet Sarayı’na sevk edildi.

Şüphelilerden Mehmet Emin B. savcılıktaki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Diğer zanlılardan Cüneyt A, Bayram A. ve Yasin S. sevk edildikleri adli makamca tutuklandı, Mehmet A, Mustafa A. ve Pınar K. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Başka bir suçtan dolayı cezaevinde bulunan şüpheli Sinan A’nın tabirinin daha sonra alınacağı bildirildi.

KOM Şube Müdürlüğü tarafından haklarında yakalama kararı verilen 7 kuşkulu 15 Kasım’da eş vakitli operasyonla gözaltına alınmıştı.

Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramada, 161 bin 720 lira, 10 bin 50 dolar, 4 altın, 29 fişek, çok sayıda çek, senet, tapu ve kabahat ögesi içeren dokümanlar ele geçirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu