Ekonomi

İngiliz yatırımcılara Türkiye daveti

Dağlıoğlu, Türkiye’nin dünyanın ilk 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşacağından emin olduğunu belirterek, “Türkiye, üretim faaliyetleri, Ar-Ge ve lojistik faaliyetleri gibi birçok alanda bölgesel merkez konumuna geldi. küresel bir güç merkezi.’ dedi.

Türkiye’nin son 20 yılda önemli başarılara imza attığını ve dünyanın en büyük 20 ekonomisi arasında yer aldığını hatırlatan Dağlıoğlu, 2003 yılından bu yana Türkiye’de yıllık büyümenin yüzde 5.4 seviyesinde olduğunu söyledi. Dağlıoğlu, Türkiye’nin 2002 yılında 36 milyar dolar olan ihracatının 7 kat artarak 250 milyar doları aştığını belirterek, “Türkiye, üretim faaliyetleri, Ar-Ge ve lojistik faaliyetleri gibi birçok alanda önemli bir bölgesel merkez haline geldi.

Artık Türkiye’yi küresel bir güç merkezi olarak konumlandıracağız. Yatırımcıların Türkiye’deki yatırımlarına devam etmelerini bekliyoruz. Yatırımcıları sadece üretime değil, Ar-Ge, lojistik faaliyetler, bölge yönetimi, temiz enerji ve altyapı, finansal hizmetler ve dijitalleşme gibi farklı alanlara da yatırım yapmaya davet ediyoruz.

“Bu yatırımların karşılıklı olarak artacağına eminim”

Türkiye Varlık Fonu Yönetimi Genel Müdürü Salim Arda Ermut, Türkiye Varlık Fonu’nun ülke ekonomik görünümünün şekillenmesinde ve Türkiye ile İngiltere’nin ekonomik ilişkilerinde değerli bir rol oynadığını vurgulayarak, “İngiltere’den Türkiye’ye doğrudan yabancı yatırımlar her zaman çok önemli. ve “Stratejik oldu. Bu yatırımların karşılıklı olarak artacağına eminim. Türkiye Varlık Fonu da Türkiye’de yatırım yapacak yatırımcıların desteklenmesinde potansiyel ortak rolü oynayabilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu