Ekonomi

İYİ Parti’den bir istifa daha

İYİ Parti Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcısı Aylin Anıl Arslan partisinden istifa ettiğini açıkladı. Arslan bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Seçim sonrası dönemde her muhalefet adayı ve ittifak partilerine destek veren seçmenler gibi ben de büyük acı ve hayal kırıklığı yaşadım ama siyasi çabalarıma devam etme kararı aldım. Partinin tavsiyesi ve onayıyla Sağlık Politikaları Genel Başkan Yardımcılığına atandım. Günümüze gelince; 81 ilde işbirliği yapılmadan yerel seçim yapılması kararının, iktidara karşı ittifakın kazandığı büyükşehir belediyelerinin kaybı başta olmak üzere ülke çıkarları açısından pek çok olumsuz sonuç doğuracağı aşikardır.

İYİ Parti’nin aldığı bu karar ve son dönemde yapılan açıklamaların belediye seçimlerinde AK Parti ile Halk ittifakını pekiştirmesi ve mevcut hükümeti güçlendirmesi nedeniyle YETERİ Genel Başkan Yardımcılığı görevimden istifa ediyorum. Parti Sağlık Politikaları ve parti üyeliğim. “28. Dönem Hatay Milletvekili olarak adaylığım ve görevim süresince birlikte yol yürüdüğüm, çalışma onuruna eriştiğim tüm dostlarıma ve NİTELİKLİ Partili üyelerime teşekkür ediyorum.”

elbistanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu