Haber

Japonya’da Tayfun Khanun: Ölü sayısı 2’ye yükseldi, 60 kişi yaralandı

Japonya’da etkili olan Khanun Tayfunu nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 2’ye yükselirken, 60 kişinin de yaralandığı açıklandı.

Japonya’nın Okinawa eyaleti ve çevresinde etkili olan Khanun Tayfunu devam ediyor. Eyalette şiddetli rüzgarın yol açtığı elektrik kesintisi sırasında mum yakmaya çalışan 89 yaşındaki Okinawa sakini, evinde çıkan yangında hayatını kaybederken, tayfun nedeniyle yaralı sayısı 60’a yükseldi. Bugün öğlen prestijiyle Okinawa eyaletinde 154 bin 650, Kagoshima eyaletinde 6 bin 550 hanede elektrik kesintileri devam ederken, Naha şehrinde 260 trafik lambası kullanım dışı kaldı. Öte yandan bugün Okinawa eyaletinden gerçekleştirilmesi planlanan 314 uçuşun iptal edildiği açıklandı. Tayfunun neden olduğu şiddetli yağışlar, Okinawa eyaletinde birçok bölgede sele neden olurken, rüzgarın araçları devirdiği ve ağaçları kökünden söktüğü görüldü. Ayrıca bölgedeki bazı yapılarda maddi hasar meydana geldi.

Japonya Meteoroloji Kurumu (JMA), Khanun Tayfununun bugün Miyako Adası’nın 210 kilometre kuzeyinde deniz üzerinden batı-kuzeybatı yönünde ilerlediğini duyururken, yetkilileri şiddetli yağmur ve görülebilecek rüzgar ve yüksek dalgalara karşı önlem almaya davet etti. kıyı bölgelerinde.

Hayatı felç oldu

Japonya’nın Okinawa eyaleti ve çevresinde 3 gündür etkili olan Khanun Tayfunu, bölgede şiddetli yağış ve rüzgara neden oldu ve uçan garajın çatısı altında kalan 90 yaşındaki Okinawa sakini hayatını kaybetti. yaralandığı hastane. Yüzlerce uçuş iptal edildi, feribot seferleri durduruldu, elektrik kesintilerinden binlerce kişi etkilendi ve yaklaşık 700 bin kişi tahliyeye davet edildi. – TOKYO

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu