Haber

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu Toplantısı Çanakkale’de Yapıldı

Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Koordinasyon İzleme ve Değerlendirme Komisyonu’nun Çanakkale’deki ilk toplantısı 2024 yılında yapıldı.

Vali İlhami Aktaş başkanlığında İl Özel İdare toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Cumhuriyet Başsavcısı Altuğ Kürşat Şahin, Vali Yardımcısı Hakkı Uzun, Çanakkale Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet İrfan Mutluay, İl Emniyet Müdürü Selim Arıcı, İl Jandarma Komutanı J. Albay Sadi Akman, Sahil Güvenlik Batı Marmara. Küme Komutanı SG. Yb. Ercan Oran, İl Özel İdare Genel Sekreteri Celil Sezgin, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Yardımcısı Harun Hazır, ilgili Kamu Kurumu Yöneticileri ve komite üyeleri katıldı.

Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında Çanakkale İl genelinde yürütülen çalışmaların değerlendirildiği Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Uyum, İzleme ve Değerlendirme Kurulu toplantısında, İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Nuray Gümrükçü, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü, ilde kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında 2023 yılı için açıklama yaptı. Eylem Planı doğrultusunda kurumların yürüttüğü çalışmalar ve 2024 İl Eylem Planı çerçevesinde gerçekleştirilecek faaliyetler ile Şiddet Haberlerinde Sıfır Tolerans çerçevesinde yürütülen çalışmalar hakkında katılımcılara bilgi verilmesi Kadına Karşı Projesi, Çanakkale Valiliği öncülüğünde, ÇOMÜ Kadın Araştırma Merkezi, Çanakkale Başsavcılığı ve Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü işbirliğinde yürütülüyor. verilmişti.

Kadına Yönelik Şiddete Sıfır Tolerans ile tüm kurumların çalıştığını belirten Vali İlhami Aktaş, kadına yönelik şiddetle mücadele çalışmalarının Çanakkale genelinde daha etkin ve kapsamlı bir şekilde sürdürüleceğini belirterek katılımcılara teşekkür etti.

Toplantı, görüş ve önerilerin ardından sona erdi. – ÇANAKKALE

malazgirtajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu