Haber

Karadeniz bölgesinde 4 ilde 343 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor.

Rize, Trabzon, Giresun ve Artvin’de 343 yerleşim yerinin yolları kar nedeniyle kapandı.

Rize’nin yüksek kesimlerinde kar nedeniyle merkez ve Fındıklı’da 1’er, Ardeşen’de 3, Çamlıhemşin’de 7 ve İkizdere’de 15 olmak üzere toplam 27 köye ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresine bağlı 8 personel iş makineleri yardımıyla karla mücadele çalışması yapıyor.

Karayolları ekipleri, Ovit Dağı Sivrikaya mevkii ve Ayder Yaylası’ndaki tünel alanında yolların araç trafiğine açık olması ve buzlanma olmaması için çalışmalarını sürdürüyor.

Trabzon

Trabzon’da kar yüksek kesimlerde de etkisini gösterdi.

Yağış nedeniyle Araklı’da 2, Köprübaşı’nda 2, Hayrat’ta 3, Çaykara’da 6 ve Tonya’da 16 olmak üzere toplam 29 mahallenin yolları trafiğe kapatıldı.

Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım, Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı ile ilçe belediyelerine bağlı gruplar, kapanan yolların ulaşıma açılması için koordineli bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.

Giresun

Giresun’da 236 köye kar nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

İl Özel İdaresi yetkililerinden alınan bilgiye göre, merkezde 1, Çanakçı’da 2, Dereli’de 15, Doğankent’te 2, Espiye’de 9, Eynesil’de 6, Görele’de 9, Keşap’ta 3, Tirebolu’da 10 kişi öldü. Yağlıdere ve Yağlıdere’de 9 olmak üzere 66 köy yolu trafiğe kapatıldı.

Ekipler, kapanan yolları ulaşıma açmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Artvin

Artvin’de kar yağışının ardından Ardanuç’ta 9, merkezde 5, Arhavi’de 5, Borçka’da 15, Murgul’da 2, Şavşat’ta 8 ve Yusufeli’nde 7 olmak üzere 51 köy yolu ulaşıma kapatıldı.

Kente 3 gün önce yağan ilk karın ardından kapanan 176 köy yolunun 125’ini ulaşıma açan İl Özel İdaresi ekipleri, kalan yollarda çalışmalarını sürdürüyor.

Artvin-Ardahan karayolu güzergahında bulunan Sahra Geçidi’nde karayolları ekipleri tarafından aralıklarla tuzlama çalışması yapılıyor.

Öte yandan Atabarı Kayak Merkezi’nde kar kalınlığı 1 metreyi geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu