Haber

Naci Görür’den Kuşadası depremi yorumu: Sisam Fay Zonu’nda meydana geldi

Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı’nın (AFAD) verilerine göre, bu sabah saat 07.42 sıralarında Aydın’ın Kuşadası ilçesi açıklarında 4,2 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerbilimci Naci Görür, “Depremin yeri Kuşadası’nda Soğucak’ın kuzeyinde fayın denizdeki devamında görülüyor. Yine de geniş anlamda Sisam Fay Zonu’nda oluştuğunu söyleyebiliriz” dedi.

Görer, depremle ilgili şu değerlendirmede bulundu:

“Kuşadası Körfezi’nde 4.3 sarsıntı oldu. Sisam Sarsıntısı (İzmir D.) burada da oldu. Sarsıntının yeri Kuşadası’nda Soğucak’ın kuzeyindeki fayın denizdeki devamında görülüyor. Hala öyle diyebilirsiniz. geniş anlamda Samos Fay Zonu’nda meydana geldi.”

SYSAM SHAKE’DE NELER OLDU?

2020 Ege Denizi Şoku, 30 Ekim 2020 Türkiye saati ile 14:51’de, merkez üssü 7,0 Mw, Yunanistan’ın Sisam adası açıklarında, İzmir’in Seferihisar ilçesine 23 km uzaklıkta, yerin 16,58 km altında meydana geldi. ve 7.0 Mw büyüklüğünde. saniye süren deprem

İzmir’de meydana gelen depremin yol açtığı tsunami nedeniyle Seferihisar’da denize sürüklenen araçlar da dahil olmak üzere 45 ev, 195 iş yeri ve 54 araçta hasar meydana geldi. 17 tekne battı ve 34 tekne karaya oturdu. Mahsur kalan teknelerden 31’i kurtarılarak denize indirildi. Batık 17 tekneden 8’i denizden çıkarıldı. (HABER MERKEZİ)

haber-kepez.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu