Haber

Polis Akademisi Bandosu’ndan Kastamonu’da Cumhuriyetin 100. yıl dönümüne özel konser

Kastamonu’da Emniyet Müdürlüğü Polis Akademisi Genel Müdürlüğü’ne bağlı Polis Bandosu tarafından Cumhuriyetin 100’üncü yıl etkinlikleri kapsamında konser düzenlendi.

Kastamonu Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen “Zaferden Cumhuriyete Konser”de sevilen eserler seslendirilirken, POMEM öğrencileri de zaman zaman şarkılara eşlik etti.

Programda Polis Akademisi “Zeybek” ve “Kafkas” ekipleri de performans sergiledi.

Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal, konuşmasında, Cumhuriyetin yeni yüzyılına büyük bir heyecan ve umutla adım atacağımızı söyledi.

“Zaferden Cumhuriyete Konser”i ilk olarak ağustos ayında Bilecik’te başlattıklarını belirten İnal, “Kuruluşumuzda önemli yer tutan Kurtuluş Savaşımızın yol haritası Kastamonu’da devam etmek bizim için şarttı. Cumhuriyetimiz ve mermileri kağnılarında omuzlarında taşıyan çalışkan Anadolu halkının gözbebeği Kastamonu bizim kalemizdir. Çok değerli okul müdürümüz ve maaşlı emniyet müdürümüzün destekleriyle kurumumuza çok değerli çocuklar yetiştiriyorlar. Bu geceyi hep birlikte kutlamak istedik.” dedi.

Gruptaki arkadaşlarının alanlarında uzman kişiler olduğunu belirten İnal, şöyle konuştu:

“Aslında bizim heyecanımız çok daha farklı olurdu ama bildiğiniz gibi dünyanın bir ucunda yüreklerimizi, gözlerimizi yaşartan olaylar oluyor. Bu yüzden yaptığımız programda küçük dokunuşlarla nabzı düşürmek istedik. Ama bu Cumhuriyet her zamankinden daha güçlü olmalı. Gelin bu anlamlı günü onun coşkusuna yakışır şekilde kutlayalım ki, mazlumlar daha çok korunsun.”

Kastamonu Vali Yardımcısı Aydın Ergün, Cumhuriyetin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını anmak ve kendilerine şükranlarımızı sunmak amacıyla bu geceyi ve yıl boyunca devam edecek etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

Etkinliğe Belediye Başkanı Rahmi Galip Vidinlioğlu, İl Emniyet Müdürü Kayhan Ay, İl Jandarma Komutanı Albay Zafer Özden, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Ömer Sülün ve vatandaşlar katıldı.

murgul-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu