Haber

Ümraniye’de sokak röportajı: Aykut Erdoğdu fark yaratabilecek mi?

Seçim sonuçlarının en çok merak edildiği kent İstanbul’da büyükşehir kadar ilçe yarışı da tam hız devam ediyor, ilçelerde rekabet artıyor. Yarışının hızlandığı yerlerden biri de İstanbul’un Ümraniye ilçesi.

AK Parti’nin açık ara önde olduğu Ümraniye’de 2019 yerel seçimlerinde AK Parti yüzde 54, CHP 37, Saadet Partisi 3, DEM Parti 2,3 oranında oy almıştı.

ÜMRANİYE’DE ADAYLAR KİM?

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde AK Parti mevcut Belediye Başkanı İsmet Yıldırımı aday gösterirken, CHP’de sürpriz isim var: Eski Milletvekili Aykut Erdoğdu.

Ümraniye’de İYİ Parti Serkan Yalçın, DEM Parti Edip Alpata, Yeniden Refah Partisi Orçun Şekercioğlu, Saadet Partisi ise Yakup Kasımay ile yarışta olacak.

SEÇMEN NE DİYOR?

Ümraniye’de Aykut Erdoğdu ismi bir fark yaratabilecek mi? AK Parti’den Yeniden Refah ve Saadet’e oy kayması olacak mı?

AK Parti mevcut Belediye Başkanı İsmet Yıldırım’ın seçimi kazanacağını öngören Ümraniye seçmeni, CHP adayı Erdoğdu’nun şansını düşük görüyor. Yeniden Refah ve Saadet Partisi’ne bir miktar oy kayması olacağını düşünen seçmen, yarışı AK Parti’nin önde bitireceğini söylüyor. Seçmen, ekonomik gidişatın kötü olduğunu kabul etse de, ekonominin sandığına yansımayacağını düşünenlerin sayısı oldukça fazla.

(HABER MERKEZİ)

acigol-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu