Haber

6284 sayılı Kanun tartışmasında karşı karşıya gelen Özlem Zengin ve Zekeriya Yapıcıoğlu aynı bölgeden aday gösterildi.

Cumhur İttifakı’na katılım müzakerelerinde Refah Partisi ve HÜDA-PAR’ın 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılması veya değiştirilmesi talepleri gündemin ilk sıralarında yer aldı.

AYNI BÖLGEDEN ADAY

Bu tartışmada bu yasaya karşı olduklarını dile getiren HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ile “6284 sayılı yasa kırmızı çizgimizdir” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, AK Parti’nin mecliste aynı bölgeden aday gösterildi. liste.

ZENGİN İKİNCİ, YAPICIOĞLU DÖRDÜNCÜ

Listede ikinci sırada İstanbul 3. Bölge adayı Hasret Güçlü olurken, aynı bölgeden dördüncü sırada Yapıcıoğlu aday gösterildi.

NE OLDU?

Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılması için müzakereler sürerken, YRP’nin ‘6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’da değişiklik yapılması talebi tartışma konusu oldu.

YAPICIOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Erbakan’ın talebini desteklediklerini belirterek, “İstanbul Sözleşmesi’nin ailenin köküne kibrit suyu koyduğunu, 6284 sayılı kanunun adının geçmesine rağmen engellemediğini daha önce basınla paylaşmıştık. şiddet, şiddeti engellemez.”

“TEHDİT RAPORLARI ALIYORUM”

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 6284 sayılı Kanun’un Meclis’te ‘kırmızı çizgileri’ olduğunu vurgulayarak, bu açıklamaları nedeniyle hedef haline geldiğini söyledi. Zengin, “Artık bu konuyu fazla konuşmak istemiyorum. Hedef oluyorum. Sayın bakanımız açıklama yapıyor, başkanımızın açıklamaları var ama ben ne zaman bu konuda bir şey söylesem hedef oluyor gidiyor. normalin çok ötesinde.sadece twitter’dan değil twitter’dan da düzenli ve planlı bir saldırıya dönüşüyor sadece o da değil telefonuma yüzlerce tehdit mesajı geliyor bunun ne kadar ciddi olduğunu bilmiyorum. Kamuoyuna duyurulur mu?”Bu saldırılar Türkiye’de kadınları gerçekten rahatsız ediyor” dedi.

saricam-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu