Ekonomi

ABD’deki orta ölçekli bankalara daha güçlü sermaye kuralları geliyor

Washington merkezli Peterson Uluslararası Ekonomi Enstitüsü’ne konuşan Gruenberg, “Ekonomik döngüler ve ekonomik stres zamanlarında bankacılık sisteminin direncini artırmak için güçlü, yüksek kaliteli sermaye şarttır.” değerlendirmesini yaptı.

Silikon Vadisi Bankası’nın (SVB) iflasıyla başlayan piyasa güven kaybının sermaye ile ilgili soru işaretlerinden kaynaklandığına işaret eden Gruenberg, federal bankacılık kurumlarının bankaların sermaye, likidite ve kayıp teminatı da dahil olmak üzere uygulanabilir ihtiyati gereklilikleri dikkatle gözden geçirmesi gerektiğini söyledi. kaynaklar.

Gruenberg, en az 100 milyar dolarlık varlığa sahip orta ölçekli ABD bankalarının beklenmedik bir gerilim durumunda daha fazla sermaye ayırmak için yeni kurallarla karşılaşacağını ve topluluk bankalarının bu tür kurallardan muaf tutulacağını söyledi.

Federal kurumların yakın gelecekte yeni sermaye kuralları önereceğini kaydeden Gruenberg, kuralların gelecek yılın ortasından önce yürürlüğe girmesinin olası olmadığını da sözlerine ekledi.

Mart ayında ABD’de SVB’nin iflası, 2008 küresel mali krizinin ardından en büyük iflaslardan biri oldu ve SVB’nin ardından New York merkezli Signature Bank da iflas etti.

Mayıs ayı başında First Republic Bank, faiz oranlarındaki keskin yükselişin ardından ABD’de 2 ay içinde iflas eden üçüncü banka oldu.

Politika yapıcılar, banka iflaslarının tekrarını önlemek amacıyla bankaların kontrollerinin ve sermaye yükümlülüklerinin sıkılaştırılabileceğine dair açıklamalarda bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu