Haber

Ahmet Dal: Süper Lig ile 1. Lig arasındaki farkı kapatmamız gerekiyor

– Ahmet Kol: “Süper Lig ile 1. Lig arasındaki farkı kapatmamız gerekiyor”

Erzurumspor Futbol Kulübü Lideri Ahmet Kısım:

“1.Lig takımlarına ekonomik destek verilmeli”

İSTANBUL – Erzurumspor FK Lideri Ahmet Kısım, “Türkiye’de futbolu geliştirmek istiyorsak Süper Lig ile 1. Lig arasındaki farkı kapatmamız gerekiyor” dedi.

Trendyol 1. Lig 2023-2024 dönemi fikstür çekimleri TFF Hasan Doğan Milli Kurmay Kamp ve Antrenman Tesislerinde gerçekleştirildi. Erzurumspor FK Lideri Ahmet Kol, fikstür çekildikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Sözlerine tüm gruplara başarılar dileyerek başlayan Lider Bölüm, “Çok olağanüstü durumlar yaşadık. Umarım bu yıl felaketler yaşamayız. Futbolun emeği geçen tüm paydaşlarına teşekkür ediyorum. Zor bir sezon geçirdik. Geçen sezon Erzurumspor olarak hem transfer yasağımız, hem puan silme cezamız, hem de stadımıza sıkıntı yaşadık. “Dışarıda oynadık. Zor bir süreç geçirdik. İnşallah aynı sıkıntıları yaşamadan sezonu tamamlarız” diye konuştu.

“1.Lig takımlarına ekonomik destek verilmeli”

Futbolu güzelleştirmek için çalışmak gerektiğini belirten Ahmet Kısım, sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’de futbolu geliştirmek istiyorsak Süper Lig ile 1. Lig arasındaki farkı kapatmamız gerekiyor. Bu ikisinden de biraz var. ekonomi ve tanıtım açısından.erzurumspor,sakaryaspor,kocaelispor,göztepe,altay baktığınız zaman bu ülkenin insanına futbolu sevdiren topluluklar.Burası şehir takımlarının olduğu bir lig biraz daha para verilmesi gerekiyor, ekonomik olarak desteklenmesi gerekiyor.Kulüplerin aldığı gelir ile yaptığı harcama arasında adeta uçurum var.Bu liglere destek verecek çok firma var davet edelim hep birlikte futbolu güzelleştireceğiz, hep beraber ayakta kalacağız. Futbolun keyifli olduğu bir lig diliyorum.”

cerkezkoy-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu