Haber

Akşener, CHP’nin Ağıralioğlu için “kulak et” çağrısının ardından sessizliğini bozdu: Engin Altay’ın konuşmasını yanlış buldum

İYİ Parti Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu’nun Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda endişeli olduğunu açıklaması CHP’nin tepkisini çekti. Bu sözler üzerine CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Akşener’e “Kulağını çek” demeye davet etti. Akşener Habertürk canlı yayınında konuyla ilgili açıklama yaptı.

“KENDİ Fikri”

Akşener, televizyona çıkarken partililerin kendisinden izin almadığını belirterek, Ağıralioğlu’nun sözlerinin kendi fikri olduğunu söyledi. Akşener, “Yavuz Bey kendi fikrini söylemekte özgür. Bunu hep yaptı. Sadece Kılıçdaroğlu Bey’le ilgili değil. Televizyonda da her konuda beni eleştiriyor Ağırailoğlu Bey. Kendi görüşüdür. , bu fikirler İYİ Parti’nin görüşleri olarak sunulamaz.” söz konusu.

“ALTAY’IN SÖYLEDİĞİNİ YANLIŞ BULUYORUM”

Altay’ın “Kulağını çek” davetine atıfta bulunan Akşener, “Engin Altay’ın konuşmasını ben de yanlış buldum. Yavuz Bey’i tanıyorum. Keşke yapmasaydı. Paylaşmıyorum. Bence olmaz. Onlardan bu kadar uzun zaman önce bahsetmek doğru. Benim açımdan onun kendi görüşü olmasında yanlış bir şey yok.” terimleri kullandı.

“CHP’NİN FİKİRİ ÇOK KİŞİSİ VAR”

Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü: “CHP’de sesini çıkaran çok insan var. Biz de konuşuruz. Biz inşa ederiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu