Haber

Ankara Keçiören Belediyesi Cadde ve Sokakları Türk Bayraklarıyla Süsledi

Ankara Keçiören Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında ilçede düzenlenecek kutlamalar için cadde ve sokakları Türk bayraklarıyla süsledi.

Cumhuriyetin 100. yılı hazırlıkları tüm yurtta devam ediyor. Keçiören Belediyesi tarafından cadde ve sokaklar Türk bayraklarıyla süslendi. Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamalarına tüm Ankaralıları davet eden Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, “Genç bir subay ortaya çıkıyor ve ‘Türk milleti ne istiklâl, ne ölüm esareti kabul etmez’ diyerek Kurtuluş Savaşı’nı başlatıyor ve bu kutsal toprakları sahipleniyor. Kahramanlarımızın kanıyla sulanan vatanımız, “Atalarımızın mirası, bağımsızlığımızın simgesi Cumhuriyetimize tüm kalbimizle sahip çıkıyoruz. Kurtuluş Savaşı’nın karargâhı olan Keçiören’de tarih bilincimize yakışır bir Cumhuriyet Bayramı kutlaması düzenleyemeyeceğiz. Tüm Ankaralıları Keçiören’e bekliyoruz” dedi.

Öte yandan Keçiören Belediyesi, 29 Ekim günü saat 13.00’te belediye binası önünde çelenk koyma töreni, saat 18.00’de ise Fatih Sultan Mehmet İmam Hatip Lisesi’nden belediyeye meşaleli kortej yürüyüşü ve ardından 18.00’de havai fişek gösterisi düzenleyecek. belediye önü. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu