Haber

Çaldıran’daki çiftçilere tohum desteği verildi

Van Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi tarafından finanse edilen “Van Buğday Deposu Oluyor” ve “Van Arpa Üretiyor” projeleri kapsamında Çaldıran ilçesinde çiftçilere yüzde 75 oranında buğday ve arpa tohumu desteği sağlandı.

Çaldıran Tarım ve Orman Müdürlüğü bahçesinde düzenlenen tohum dağıtım programında konuşan Kaymakam Hasan Hüsnü Türker, ilçenin tarım ve hayvancılıkta kalkınması ve gelişmesinin çok değerli olduğunu söyledi.

Devletin sunduğu imkanlarla emektar çiftçilere yüzde 75 oranında sübvansiyonlu tohum desteği sağladıklarını belirten Türker, “Tarım ve Hayvancılık Bakanımıza, Valimize, milletvekillerimize, siyasi parti temsilcilerine teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde verilen bu hizmet için kurum olarak gelecekte de ülkemizi her alanda kalkındırmak istiyoruz.” “Çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

Programa Tarım ve Orman İl Müdür Yardımcısı Abdulkerim Yücel, Tarım ve Orman İlçe Müdürü Ömer Yalvaç, Ziraat Odası Başkanı Nesim Ertopçu, kurum şefleri ve çiftçiler katıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu