Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Putin ve Zelensky ile yarın görüşeceğim”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yarın Putin ve Zelenski ile görüşerek daha fazla neler yapabileceğimizi konuşacağım” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Vezirköprü Devlet Hastanesi, Asarcık-Kavak Yolu, Samsun Üniversitesi Ballıca Yerleşkesi ve Cumhuriyet Meydanı’nda tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde 10 bin kişiye hitap etti. Konuşmasına şiirle başlayan Erdoğan, “Şu ihtişama bakın, şu katılıma bakın. Benim aldığım resmi rakam 100 bin. Samsunlu kardeşlerimizle sokakta el eleydik. Bugün resmiyet kazandık” dedi. Toplam yatırım değeri 5 milyar 880 milyon lira olan 244 farklı projenin açılışını yaparak Samsun’un büyümesine yeni bir yol açtı. Bir adım daha atıyoruz. Burası istikbalimizin ve bağımsızlığımızın adımlarının atıldığı Samsun’dur” dedi. .

Erdoğan, “İlimize (Samsun) son 20 yılda 56 milyar liralık yatırım yaptık” dedi. Birlik ve beraberliğimize sahip çıkalım. 20 yıldır olduğu gibi 2023 yılında da çevremize kimseyi sokmayalım. 2023’te güvenli, huzurlu ve müreffeh bir Türkiye’nin önünü açmak için birlikte inşa etmeye hazır mıyız? En değerli miras olan 2053 vizyonuna sahip çıkmaya hazır mıyız? ‘Bu ona yakışır’ dedi.

“Bu altılı masayı birlikte parçalayacağınıza inanıyorum”

Erdoğan şöyle devam etti:

“Milli Mücadele’nin ilk adımının atıldığı şehir olan Samsun, istikbalin ve istiklalin değerini en iyi bilen şehrimizdir. Ülkemizin yönetimini üstlendiğimiz 20 yılda sayısız örneklerle mücadelenin içinde yer aldık. Teröristten ekonomik tetikçiye kadar her türlü tetikçiye karşı milletin bekasını savunduk.Kurulmakta olan küresel siyasi ve ekonomik sistemden bizleri dışlamaktı.Bazen asırlık vatanlarımızı sinsi oyunlarla elimizden aldılar. , kayıplarımızın acısıyla bizi iki büktüler, tetikçilerini üzerimize saldılar, terör örgütleri aracılığıyla disipline edilmeye çalıştık. Ancak hiçbirini yutmadık. Gabar’da, Cudi’de “Bestler’de mi yıktık onları” Tendürek’te dere mi? İnlerine, inlerine gireceğiz. Biz girdik, şimdi bu mecliste terör örgütünün uzantıları var. 2023’te bu uzantıları birlikte temizlemeye hazır mıyız? Bu altılı masayı birlikte çökerteceğinize inanıyorum.”

“Milletimiz adına en son 2023’te soruyoruz…”

Erdoğan, “Her acılar bize hem insani hem de ekonomik olarak mal oldu. Kalkınma yarışına girdiğimiz bazı ülkeler yönetimi ele alırken biz geri kalmaya mahkûm olduk. Bu faturaların ağır yükü altında ezilen Türkiye oldu. senaryoları birer birer yırtıp çöpe attık.81 il ve 85 milyon vatandaşımızla her alanda dünya birinci ligine iş ve hizmet getirdik.Sadece asırlık sorunları çözmekle kalmadık. gelişmiş ülkeler gıpta ediyor türkiye artık başka bir ülke bir ülke 2023 hedefleriyle milletin karşısına çıktığımızda birileri kıt zekasıyla bizimle dalga geçmişti bu hedefleri birer birer gerçekleştirerek bugünlere geldik .Sizinle geldik.Türkiye Asrında yeni ve daha büyük atılım mitini sizlerle paylaşıyoruz.İstediğimiz desteği alacağım.Güçlü Türk Asrımızın inşasına başlayıp bu mübarek bayrağı gençlerimize teslim edeceğiz. .”

“Yarın Putin ve Zelensky ile görüşerek daha fazla neler yapabileceğimizi konuşacağım”

Türkiye’yi bölgesinde ve dünyada dikkatle takip edilen, sözü dinlenen bir ülke haline getirdiklerine işaret eden Erdoğan, şunları kaydetti:

“Rusya-Ukrayna savaşı kim var, Türkiye ortada. Tahıl koridorunu açtık. Oradan bütün dünyaya tahıl gönderiyoruz. Yarın Putin ve Zelenski ile görüşüp başka neler yapabileceğimizi konuşacağım. Dünyanın yanındayız İthal eserlerle değil.Unutmayın ülke tarihinde her seçim bir yol ayrımıdır.15 seçimde milletimiz iradesini güçlü Türkiye için kullanmış, bizi açık ara galip çıkarmıştır.Biz değerlendiriyoruz. Görevimizin gereği olarak ülkemize kazandırdığımız iş ve hizmetleri vaat ederek yapamayacaklarımızın peşine düşeriz Türkiye’yi 20 yılda 3 kat bir an önce büyütmeyi yeterli görmüyoruz. kısa sürede 2 katına çıkarmayı ve dünyanın en büyük 10 ülkesi arasına yerleştirmeyi hedefliyoruz.Yerli ve milli otomobilimiz TOGG gibi daha fazlasını yapmayı hedefliyoruz tıpkı Yusufeli Barajı gibi 500 bin konut projeleri Gözümüzü uzaya diktik Bulunduğumuz konumu bulamıyoruz Bölgemizde terörle mücadelede, vatan savunmasında ulaşıldı. Özetle, bizim yaptıklarımızın, onların şimdi yapamadıklarının üzerine yalan söylemiyoruz. Halkımızın feryadı ile daha çok çalışıyoruz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Vezirköprü Devlet Hastanesi, Asarcık-Kavak Yolu, Samsun Üniversitesi May Ballıca Yerleşkesi ve tamamlanan diğer projelerin toplu açılışını gerçekleştirdi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu