Haber

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı ziyaret etti

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümü dolayısıyla Kıbrıs’ta bulunan Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette Başkan Geylan, KKTC’nin kuruluşunun 40. yılı anısına Türk Eğitim Birliği Genel Merkezi tarafından ‘Çocuklar İçin Kıbrıs Türk Tarihi’ ve ‘Fotoğraflarla Kıbrıslı Türklük’ kitaplarını Cumhurbaşkanı Tatar’a hediye etti. Geylan, ‘Çocuklar İçin Kıbrıs Türk Tarihi’ adlı çalışması hakkında bilgi verdi.

KKTC’nin kuruluşunun 40’ıncı yıl dönümü nedeniyle Cumhurbaşkanı Tatar’ı tebrik eden Önder Geylan, burada yaptığı konuşmada, Kıbrıs Türklerinin Türk Dünyasının gözbebeği olduğunu söyledi. Bütün dünya kamuoyu öyle veya böyle Kıbrıs Türk Devleti’nin hukuki varlığını tanıyacaktır. ‘Çocuklar İçin Kıbrıs Türk Tarihi’ çalışması, KKTC’nin kuruluşunun 40. yılı vesilesiyle, ülkemizi ve devletimizi emanet edeceğimiz çocuklara, Kıbrıs Türklerinin tarihini, anlayabilecekleri basit bir dille anlatmayı amaçlıyor. metinleri destekleyen fotoğraflar ışığında anlayabilirsiniz. Eser ilkokul 4 sonrasında çocukların anlayabileceği, ortaokul ve lise düzeylerine uygun olarak hazırlanmıştır. Kıbrıs Türk toplumunun müstesna bir üyesi olma imajıyla başlayan bu çalışma, Kıbrıs adasının 1571 yılında Osmanlı İmparatorluğu tarafından fethinden başlayarak Kıbrıs Türklerinin adada nasıl köklü bir medeniyet kurduğunu anlatmaktadır. Kıbrıs’taki Türkleri yok etmek ve tüm Türkleri yok etmek ve Enosis’e neden olmak. Bunu gerçekleştirmeye çalışan Yunanlıların yaptıkları insan hatalarını pedagojik seviyeye uygun görsellerle anlatarak çocuklarımıza aynı duruma düşmemek için devletimizi ve ülkemizi koruma duyarlılığını öğretmeyi amaçlıyoruz. Böylece Kıbrıs Türk halkının en büyük başarılarından biri olan KKTC’nin 40’ıncı yılı kutlanırken, onun yüzyıllar boyu sürecek ebedi varlığının tohumları da zihinlerimize ekilecektir. ” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu