İş

Eksim Genç Enerji’den 30 gence kariyer ve gelişim fırsatı

Eksim Holding tarafından bu yıl üçüncüsü devreye alınan Genç Güç Programı’nın başvuru süreci tamamlandı. Yeni mezun, mezun ve üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kariyer ve gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen programa yaklaşık 2000 aday başvurdu. Adaylar arasında yapılan sınav ve değerlendirme sürecini başarıyla tamamlayan 30 genç yetenek ile Eksim Holding bünyesinde insan kaynakları, finans, Ar-Ge, yazılım, bilişim, satış ve pazarlama, üretim ve planlama gibi departmanlarda meslek edinme imkanı ve küme şirketler, profesyonel ve kişisel gelişim odaklıdır. eğitim alma şansına sahip olacak.

Eksim Holding bünyesinde üçüncüsü devreye alınan Genç Güç Programı başvuruları sona erdi. Yeni mezunlar, mezunlar ve 1998 yılı ve sonrasında doğan 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin kariyer ve gelişimlerini desteklemek amacıyla başlatılan programa yaklaşık 2000 aday başvurdu. Sınav ve mülakat sürecini bir üst kademede başarıyla tamamlayan 30 genç yetenek, Eksim Holding ve küme şirketler bünyesinde insan kaynakları, finans, Ar-Ge, yazılım, veri bilimi, satış-pazarlama ve üretim-pazarlama gibi 16 farklı departmanda istihdam imkanı bulacak. planlama. Ayrıca mesleki ve kişisel gelişim eğitimleri verilecek genç yetenekler, orta bölüm geçişleri yaparak farklı iş alanlarında deneyim kazanma fırsatı da yakalayacak.

Sınav ve mülakat aşamalarına geçildi

Eksim Genç Güç Programı başvuruları 6 Mart – 9 Nisan tarihleri ​​arasında gerçekleşti ve ardından adaylarla genel yetenek ve İngilizce testleri paylaşıldı. Bu testlerde baraj puanının üzerinde olan adaylar imaj mülakatı ve kişilik envanteri aşamasına geçecektir. 2 Mayıs’ta sınavda başarılı olan adaylarla İK ve İş Birimi mülakatları ve görüntülü mülakatlar gerçekleştirilecek. Tüm aşamaları başarıyla tamamlayan adaylara 2 Haziran’da Eksim Holding tarafından iş teklifi yapılacak. Eksim Holding’in 3 Temmuz prestijiyle yaptığı teklifi kabul eden genç yetenekler, işbaşı yapma fırsatı yakalayacak.

Eğitim hangi konuda verilecek?

Eksim Akademi öncülüğünde hazırlanacak eğitim programları ile genç yetenekleri büyük bir gelişim fırsatı bekliyor. Eksim Akademi’nin online eğitim platformu e-nocta ile genç yetenekler, 6 aylık kapsamlı mesleki ve kişisel gelişim eğitimlerinden yararlanabilecek. Bu dönemde Problem Çözme ve Karar Verme Teknikleri, Finans 101, Design Thinking, Kurum Kültürü ve İş Etiği, Duygusal Çeviklik Atölyesi eğitimleri genç yeteneklerle buluşacak. Üniversite işbirlikleri ile gerçekleştirilecek eğitimlerin sonunda katılımcılara sertifikaları takdim edilecek. Geniş bir eğitim yelpazesinde tasarlanan “7.Bilim Uygulamalı Simülasyon Programı”, bir şirketin CEO’su olmak için sıra dışı deneyimler yaşatacak.

Eğitim müfredatında ayrıca Eksim Holding bünyesindeki fabrika ve tesis ziyaretleri de yer alacak. Bu doğrultuda genç yetenekler, rüzgar santralleri, Tekirdağ ve Konya’daki un üretim fabrikaları, Aslı markasının Ümraniye Dudullu’daki üretim tesisi, elektrik dağıtım müdürlükleri gibi tüm saha birimlerini görebilecek. İlk iki ayın sonunda önceki programlarda olduğu gibi Eksim Holding Yönetim Kurulu Başkanı genç yeteneklerle bir araya gelerek hem deneyimlerini hem de Eksim Holding’in gelecek hedeflerini aktaracak.

  Hangi birimler istihdam edilecek?

Eksim Gençlik Gücü Programı ile gençleri odağına aldıklarını ve onlara hayal ettikleri iş ve istihdam fırsatını sunduklarını belirten Dr. Eksim Holding İnsan Kaynakları Lideri Hasan Kaya Gençlerimizi büyük bir gelişim havuzunun içinde bulacakları, mesleki deneyim kazanacakları ve geleceğin liderleri olma yolunda ilk adımlarını atacakları bir program bekliyor. Bu yıl üçüncüsünü hayata geçirdiğimiz programımızla 30 genci istihdam etmeyi planlıyoruz. Genç güçlerimiz; İnsan Kaynakları, Finans, Ar-Ge, Yazılım, Tedarik Zinciri, Veri Bilimi, Kurumsal İrtibat, Satış ve Pazarlama, Bütçe ve Raporlama, İç Kontrol, Eksim Ventures, Üretim ve Planlama, Dış Ticaret, Muhasebe, Yenilenebilir Enerji, Bilgi Güvenliği. birçok farklı departmanda kariyer fırsatları bulacaktır. Aynı zamanda rotasyon imkanı ile departmanlar arası geçiş yaparak farklı deneyimler kazanma fırsatı yakalayacaklar.”

Eksim Holding olarak tüm çalışanlarına esnek çalışma sistemi sunduklarının altını çizen Kaya, “Gençlerimiz sürekli gelişen ve vazgeçilmezimiz olan bu alanlarda büyük projelerde yer alarak yeni hikayeler yazma fırsatı yakalayacaklar. yenilenebilir enerji, elektrik dağıtımı ve gıda gibi hayatlar. Çalıştıkları her gün deneyimlerine bir tuğla daha koyduklarını en içten şekilde hissedeceklerdir. Ayrıca Eksim Holding olarak tüm çalışma arkadaşlarımızın iş deneyimlerini zenginleştirmek, iş ve özel yaşam istikrarlarını desteklemek amacıyla esnek çalışma saatleri uygulamasını ve hibrit çalışma modelini benimsiyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu