Haber

Eski büyükelçiden ‘Türkiye’ itirafı!

Eski Yunanistan Büyükelçisi Nikos Kanellos, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine ilişkin dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

28 Mayıs seçim zaferiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin mutlak hakimi olduğunu vurgulayan emekli büyükelçi, seçimlere katılımın yüksek olduğuna dikkat çekti.

Ankara’nın Rusya ile dengeli ilişkiler kurmayı başardığını söyleyen Kanellos, şöyle konuştu: “Türkiye, yeni yüzyılın güçlü Türkiye’si olmak için gerekli tüm altyapıyı oluşturmuştur. Bu nedenle tanımlamalarımızda çok dikkatli olmalı ve doğrulara bakmalıyız.”söz konusu.

“YENİ YÜZYILDA TÜRKİYE GÜÇLENİRKEN AB BİZİ ÖVÜNÜR”

ABD’nin Türkiye’ye 4,5 yıldır askeri teçhizat vermediğini belirten Kanellos, şöyle konuştu: “Ama Türkiye 4,5 yıldır askeri malzeme üretiminde altyapısını yeniledi. Onun için Amerikalılar ona göre görecek, düşünecek ve hareket edecek.”ifadeleri kullandı.

Batı’nın Türkiye ile bağlarını kesmesinin mümkün olmadığını vurgulayan emekli büyükelçi, AB’nin Yunanistan’ı sürekli pohpohladığını söyledi. Kanellos, AB ve ABD’nin Türkiye’nin Rusya’ya yaklaşmasından çekinerek kötü siyasi tercihlerden kaçındığını kaydetti.

Yunanistan’ın Türkiye’ye yönelik dar politikasında sıkışıp kaldığını ifade eden Kanellos, şöyle konuştu: “Algıyı değiştirmeli, çeşitlendirmeli ve yeni argümanlar üretmeliyiz”söz konusu.

KAYNAK: STAR.COM.TR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu