Haber

NATO’dan Türkiye açıklaması! Yeni karar açıklandı

NATO’dan yapılan açıklamaya göre, NATO’nun göndereceği sığınak tesisleri, normalde NATO’nun tatbikat ve operasyonlarında kullandığı karargah komplekslerinden oluşacak. Bu tesisler arasında ısıtma, jeneratör ve tıbbi tedavi alanları gibi tesisler yer almaktadır.

NATO askeri yetkilileri, şu anda İtalya’nın Taranto kentindeki NATO Üs Teşkilatı Güney Operasyon Merkezi’nde tutulan nakliye barınak tesisleri için en uygun lojistik ve nakliye seçeneklerini değerlendiriyor.

Bu tesisler kurulduktan sonra NATO ülkelerinin göndermeye başladığı kışlama kurallarına uygun olarak çadırlar kurularak tamamlanacak.

NATO’nun Avrupa’daki Müttefik Yüksek Komutanı (SACEUR) General Christopher Cavoli, birimleri sevk etme çabalarına liderlik edecek.

Müttefiklerin kararını memnuniyetle karşılayan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, “NATO, müttefikimiz Türkiye ile güçlü bir dayanışma içindedir. Bu barınma tesislerinin devri hayat kurtaracaktır. NATO müttefikleri ve ortakları, yardım çalışmalarına ciddi destek veriyor. ihtiyaç sahiplerine yardım etmek için elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam ediyoruz.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu