Haber

İran: İsfahan’daki askeri tesise düzenlenen saldırının “ana failleri” tutuklandı

İran geçen ay İsfahan kentindeki bir askeri tesise insansız hava aracıyla düzenlenen baskının “ana faillerinin” tutuklandığını duyurdu.

İran devlet televizyonunun İstihbarat Bakanlığı ile Devrim Muhafızları Ordu İstihbarat Teşkilatının ortak açıklamasına dayandırdığı habere göre, 28 Ocak’ta İsfahan’da Savunma Bakanlığına bağlı bir tesise düzenlenen saldırının asıl failleri tespit edilerek tutuklandı. .

Tutuklananların İsrail ile temas halinde olduğu öne sürülürken, soruşturmayla ilgili detaylı bilgilerin daha sonra kamuoyuna duyurulacağı ifade edildi.

İsfahan’daki askeri tesise saldırı

İran devlet televizyonu, 28 Ocak gecesi, Savunma Bakanlığı’nın İsfahan kentindeki mühimmat üretim tesisinde büyük bir patlama meydana geldiğini duyurdu.

İran Savunma Bakanlığı da İsfahan’daki askeri tesise mikro insansız hava araçlarıyla saldırı düzenlendiğini bildirdi.

The Wall Street Journal, 29 Ocak tarihli haberinde, ismi açıklanmayan Amerikalı yetkililer ve olayla ilgili bilgisi olan kişilere atıfta bulunarak, saldırıyı İsrail’in gerçekleştirdiğini yazmıştı.

İran Ulusal Güvenlik Yüksek Kurulu’na yakınlığıyla bilinen “Nurnews” haber sitesi, İsfahan’daki saldırıda kullanılan uçakların bir yabancı istihbarat teşkilatının yönlendirmesiyle Kuzey Irak’taki ayrılıkçı Kürt gruplar tarafından ülkeye getirildiğini duyurdu. .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu