Haber

OCAK Parti Genel Başkanı Kadir Canpolat şunları söyledi: Malatya’nın yaralarını saralım; Filistin’e koşalım, Doğu Türkistan’a gidelim, Karabağ’a ulaşalım, Kıbrıs’a yönelelim ve Cumhuriyetin değerlerine hep birlikte sahip çıkalım.

OCAK Parti Genel Başkanı Kadir Canpolat, “Malatya’daki yaraları saralım; Filistin’e koşalım, Doğu Türkistan’a gidelim, Karabağ’a ulaşalım, Kıbrıs’a yönelelim ve Cumhuriyetin değerlerine hep birlikte sahip çıkalım” dedi.

Kadir Canpolat, Kahramanmaraş merkezli depremin vurduğu Malatya’da partililer ve vatandaşlarla buluştu. Burada partililere seslenen Canpolat, “Filistin’de bir yıkım varsa yüreğimiz ağlıyor. Acımız aynı, Hatay’daki yıkım da Malatya’daki yıkım da aynı. Bu anlamda Malatya’da da gözle görülür bir yıkım var. Gerçi Depremin üzerinden 9 ay geçti, devletimizin özverili bir şekilde çalıştığını gururla izliyoruz, yeterli olsa da olmasa da bu Malatyalı hemşehrilerimizin takdiridir. Burada Hatay’da çok ciddi. Bütün deprem bölgesinde sorunlar hala devam ediyor. Bu yıkımları, bu büyük felaketi hep birlikte omuz omuza vererek çözebiliriz, yaralarımızı sarabiliriz. 9 ay geçmesine rağmen devletin elindeki tüm mekanizmaların çalıştığını görüyoruz. Yönetim hummalı bir şekilde çalışıyor. Özellikle siyasi partilerin başarısız olduğunu görüyoruz. Bugün siyaset zamanı değil, bugün milletin acısını dindirme, siyaseti bırakma zamanıdır. Bu milletin yaralarını sarma zamanıdır. Bu parti, bu parti. Demenin zamanı değil arkadaşlar, biz Çanakkale Savaşı dahil her zorlukta kenetlenmiş, hırsına göğüs germiş, milletimizle birlikte zorlukları bir bütün olarak aşmış bir milletiz. zor dönem. Filistin’de bir yara varsa; O yara bizim de yaramızdır. Malatya’daki yaraları saralım; “Filistin’e koşalım, Doğu Türkistan’a gidelim, Karabağ’a ulaşalım, Kıbrıs’a yönelelim ve birlikte Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkalım” dedi.

cardakajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu