Haber

Son dakika! Erzurum’da İmamoğlu’na yönelik taşlı saldırıya karışan uzman çavuş gözaltına alındı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 7 Mayıs akşamı Erzurum Kent Meydanı’nda yaptığı konuşma sırasında kalabalık bir grup tarafından taşlı saldırı düzenlendi. Olaylar sırasında İmamoğlu’nun içinde bulunduğu otobüsün camları kırılırken, etrafa fırlatılan taş ve pet şişeler sonucu 17 kişi yaralandı.

“Kafa karıştıran 1 kişi var”

Olayla ilgili gözaltına alınan 15 kişi serbest bırakılırken, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı açıklamada, “Planlanan bir olay mı var? Ani bir olay mı? Siyaset bir zevk. Muhtar seçimlerinde bile ani olaylar olabiliyor. … Kafamızı karıştıran tek bir kişi var. Uzman Çavuş. Daha önce FETÖ ile iltisaklı ve iltisakı olduğu tespit edildi.” söz konusu.

GÖZALTI

Gelişmeler dikkatle takip edilirken Milli Savunma Bakanlığı, çavuşun gözaltına alındığını duyurdu. Yapılan açıklamada, “Erzurum Merkez Komutanlığı’nda misyonerlik yapan PS Astsubay M. Akif KELEŞ, 7 Mayıs 2023 tarihinde Erzurum’daki olaylara karıştığı gerekçesiyle gözaltına alındı. Derhal idari soruşturma başlatıldı. Uzman Çavuş hakkında başlatılan soruşturma sonucunda Uzman Çavuş’un sözleşmesinin feshedildiği, Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın 11. M. Akif KELEŞ’e yönelik ‘Silahlı Terör Örgütüne Üye Olmak’ iddiasıyla kamuoyuna saygıyla duyurulur.” terimler yer aldı.

İşte o açıklama:

SALDIRIDA FETÖ’NÜN İZİ

Soruşturmayı derinleştiren ekipler, sosyal medya ve yüz tanıma sistemleriyle de ilginç detayları ortaya çıkardı. Olaylara karışan Eşref A.’nın babasının İstanbul FETÖ’nün idari kadrosunda yer aldığı, ağabeyinin ise Fuat Avni hesabını yöneten ve şu anda İsveç’te bulunan Yasir A. olduğu belirlendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu