Ekonomi

Vatandaşın zeytini sofrasına geliyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi grupları, sorumluluk alanlarında bulunan zeytin ağaçlarının meyvelerini topladı. Zeytinler, fabrikada zeytinyağına dönüştürüldükten sonra, tekrar Büyükşehir Belediyesi’nin aşhanelerinde pişirilen yemeklerde kullanılmaya başlandı.

Tarsus’ta, MESKİ ve belediyenin farklı üniteleri içerisinde dikilen zeytin ağaçlarından zeytin meyveleri titiz bir biçimde toplandı. Akabinde fabrikaya götürülerek sıkıldı ve kaplara dolduruldu. Her yıl olduğu üzere bu yıl da yapılan çalışmadan elde edilen zeytinyağları, Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde yer alan aşhanelerde pişirilen yemeklere ilave edilmeye başlandı.

Büyükşehir Belediyesi Tarsus Aşhane Sorumlusu Çiğdem Yiğitşahin, her gün binlerce vatandaşa en güzel formda yemekler ulaştırdıklarını belirterek, “Mersin Büyükşehir Belediyesi ve MESKİ’ye ilişkin farklı ünitelerde bulunan zeytin ağaçlarından toplanan zeytinler, fabrikada işlenerek zeytinyağı elde edildi. Bu zeytinyağlarını, Mersin ve Tarsus aşhanelerimizde üretilen yemeklerimizde kullanıyoruz. Aşhanelerimizde kurs merkezlerimiz, konutta yemek yapamayan vatandaşlarımız, mola konutlarımız ve mahalle mutfaklarımız için 10 binin üzerinde yemek çıkartıyoruz. Böylece bu yemeklerde kullandığımız zeytinyağlarımız da yeniden vatandaşlarımız için kullanılmış oluyor” dedi. – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu