Haber

YETEV, İstanbul’a gelen depremzede öğrencilere kapılarını açtı

Bu kapsamda faaliyetlerini çatısı altında sürdüren YETEV, Palet, Yeni Doğu ve İrfan Okulları; Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise kademelerinde 40 öğrenciye tam burslu eğitim vermiştir.

Son 6 yılda 3.182 öğrencinin başarı bursları ile eğitim gördüğü YETEV Okulları deprem nedeniyle İstanbul’a gelirken; Ayrıca okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin eğitimine de destek olacak. Misafir Öğrenci Bursu (MÖB) adı altında 40 misafir öğrenciye 2022-2023 eğitim-öğretim yılının ikinci dönemini kapsayacak şekilde burs verilerek eğitim, yemek, kitap, giyecek ve kırtasiye masrafları karşılanmıştır.

YETEV Okulları Manevi Danışmanlık ve Rehberlik (PDR) Birimi tarafından kabul edilen 40 konuk öğrencinin manevi yönden güçlendirilmesi için okul öğretmenleri ile Dayanışma ve Güçlendirme Toplantısı gerçekleştirildi. Bu toplantıda beyin sarsıntısı sonrası yaşanan süreç değerlendirilerek, travmaya duyarlı bakış açısını ve ruh sağlığını destekleyecek çalışmalar yapıldı.

KIZILAY İŞBİRLİĞİ İLE NAKDİ YARDIM VE AFAD İŞBİRLİĞİ İLE BİRE BİR YARDIM KAMPANYASI

Kızılay işbirliği ile gerçekleştirdikleri nakdi yardım ve AFAD, YETEV işbirliği ile yürüttükleri yardım kampanyalarının yanı sıra; ‘Oyuncaklarımızı Paylaşıyoruz’ sloganıyla oyuncak ve kırtasiye yardımı kampanyası da başlattı. Mevcut veli ve öğrencilerin de desteğiyle toplanan oyuncaklar ve kırtasiye malzemeleri deprem bölgesindeki çocuklara ulaştırılacak.

”YETEV EĞİTİM GÖNÜLLÜLERİ” DEPREM BÖLGESİNDEKİ ÇOCUKLARIN YARALARINI SARACAK

Bu hafta itibarıyla faaliyete geçecek olan ‘YETEV Eğitim Gönüllüleri’ projesi kapsamında kurulacak çadır ile deprem bölgesindeki çocukların yaraları sarılacak. Çadırlarda PDR, drama, resim ve beden eğitimi alanında istekli 100’e yakın öğretmen ve öğrenciye psikososyal destek sağlanarak eğitim, etkinlik ve oyun etkinlikleri gerçekleştirilecek.

haber-gevas.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu