Haber

Necmettin Erbakan: Refah Partisi yine seçimin açık ara galibi oldu

Erbakan, partisinin Kartal ilçe teşkilat binasında basın mensupları ve partililerle birlikte kahvaltı programına katıldı.

Burada bir konuşma yapan Erbakan, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinin Türkiye ve tüm insanlık için hayırlı olmasını dileyerek, milletin 14 Mayıs seçimlerinde milletvekilliğini geniş bir farkla Cumhur İttifakı’na verdiğine değindi.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin sonucu üzerinde belirleyici bir etkiye sahip olduklarını ifade eden Erbakan, Refah Partisi’nin yine açık ve net bir şekilde seçimleri kazanan parti olduğunu vurguladı.

2024 yerel seçimleri için çalışmalara başladıklarını belirten Erbakan, şöyle devam etti:

“Partimiz Türkiye’nin en hızlı büyüyen partisi oldu. Bu seçimden sonra değinilmesi gereken bir diğer değerli konu da sandık şirketlerinin manipülasyonları. Anket şirketleri Refah Partimizi 3 yıl bir daha göstermedi. geçen seçimde verdiler oylamayı onayladılar ama seçim sonuçları bu anketlerin bilimsel ve objektif yapılmadığını ortaya koydu cumhurbaşkanlığı seçimlerinde de anket firmaları başarısız oldu çünkü anket firmalarının yüzde 80’i Sayın . Kılıçdaroğlu önde. Olmadı.”

Meclis’te, kamuoyunda, hükümette, ülke gündeminde teklifleri ve yapıcı eleştirileriyle yer alan Erbakan, Meclis’in rengini değiştireceğini söyleyerek, Meclis’te, yönetimde ve yargıda adalet mücadelesi vereceklerini ifade etti.

Erbakan, yerel seçimlerde oybirliği ile hareket edip etmeyeceklerinin sorulması üzerine ise, “Yerel seçimler yaklaştığında başka bir partiden gelen teklif yetkili kurumlarımızla görüşülerek ve değerlendirilerek karar alınabilir. Olursa birlikte hareket edilir. Bunu değerlendirmek ve temsil meclislerimizde tartışmak söz konusu olsun ama şimdilik kendi gücümüzle kendi adaylarımızla gitmek için çalışıyoruz.” sözlerini kullandı.

habersalpazari.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu