Haber

Polonya ve Litvanya Doğu Sınırlarını Güçlendiriyor

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Beyaz Rusya’da yaklaşık 4 bin Wagner askeri bulunduğunu, Polonya ve Litvanya’nın doğu sınırlarını güçlendirmeye devam ettiğini belirtti.

Polonya Başbakanı Morawiecki, Litvanya Cumhurbaşkanı Nauseda ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Litvanya Devlet Başkanı Gitanas Nauseda ile Wagner askerlerinin oluşturduğu tehditleri görüştük. Elimizdeki verilere göre olay yerinde 4 bine yakın kişi var. Belarus topraklarında Doğu sınırımızı, ayrıca NATO ve Avrupa Birliği’ni güvence altına aldık”Doğu kanadını güçlendirmek için Polonya ordusunu doğu topraklarına kaydırıyoruz. Faaliyetlerimiz Brüksel, Washington ve Londra’daki ortaklarımız tarafından takdir edilmektedir.”

“HER SENARYOYA HAZIRLIKLI OLMALIYIZ”

Başbakan Morawiecki, Wagner’in bir tehdit olduğunun ve her türlü senaryoya hazır olmaları gerektiğinin altını çizerek, “Sınırlarımıza yakın olan Wagner tehdit oluşturuyor. Biz buna hazırız. Biz buna hazırız. Wagner birlikleri konuşlandı. Polonya-Belarus sınırındaki güvenliğin istikrarsızlaştırılması bağlamı da dahil olmak üzere Beyaz Rusya’da “Ortaya çıkabilecek potansiyel tehdidin farkındayız. Olası tüm senaryolara hazırlıklı olmalı ve müttefiklerimizi olası provokasyonlara karşı bilinçlendirmeye çalışmalıyız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
bostancı evden eve nakliyat
Başa dön tuşu